Heksagon szczęścia

Heksagon szczęścia

Poznaj heksagon szczęścia aby łatwiej określić swoje „dlaczego” oraz cele.

Wszyscy chcemy być szczęśliwi. To oczywiste. Ale jak osiągnąć szczęście? Tu w zasadzie zaczyna się Twoja przygoda. Przynajmniej powinna. W momencie, gdy podejmiesz decyzję, że chcesz zmienić swoje życie, zacznij od heksagonu szczęścia.

Istnieje tylko jeden sposób na to aby być szczęśliwym. Nie goń za nim! To absurd, powiesz. Jak można być szczęśliwym i nie zabiegać o szczęście? Ano można. Stwórz sobie życie jakim chciałbyś żyć a będziesz szczęśliwy. Stwórz sobie wokół Twojego życia cały lifestyle a nigdy więcej nie będziesz gonił szczęścia. Ono pojawi się samo. Zresztą oglądnij sobie to wideo a zrozumiesz o czym mówię. Nagranie jest w języku angielskim ale zrobiłem do niego polskie napisy. Jeśli nie wyświetlają się z automatu to włącz je proszę.

Wierzę w to, że film dał Ci do myślenia i pojawi się u Ciebie refleksja. No dobrze, wiesz już, że nie warto gonić za szczęściem. Ale jak ogarnąć temat swojego Lifestyle? Z pomocą przychodzi heksagon szczęścia.

Heksagon szczęścia jak sama nazwa wskazuje ma w sobie 6 obszarów. Czasami jest ich nawet 10 jak to czyni Hal Elrod, autor książki „Fenomen Poranka„. Czasami ma osiem ale skoro nazywa się heksagonem to powinien mieć 6. Znany polski milioner Fryderyk Karzełek dokładnie wymienia jakie to obszary, jednak ja nieco zmodyfikowałem jego wersję heksagonu i połączyłem niektóre obszary ze sobą. Czy dobrze? Dla mnie tak. Starałem się uprościć heksagon i zawrzeć w nim wszystko co ma istotny wpływ na nasze życie dlatego połączyłem pracę i finanse bo one ściśle ze sobą współpracują. Podobnie jest z rodziną, osobą bliską, przyjaciółmi bo wszystko wpisuje się w budowanie relacji.

Heksagon szczęścia - grafika
Heksagon szczęścia

Mamy zatem 6 obszarów, nad którymi musimy pracować w życiu aby być szczęśliwymi. Już wiesz co to za obszary. Wyobraź sobie, że każdy z nich posiada skalę od 1 do 10, gdzie 1 to Twoje najmniejsze zaangażowanie w danych obszarze a 10 to największe zaangażowanie. Zatem jeśli masz obszar dajmy na to „Zdrowie” i na jego skali zaznaczasz 3 to znaczy, że Twoje zdrowie nie jest najlepsze i należy nad nim popracować. Może chcesz schudnąć a może masz złe nawyki żywieniowe? Może chcesz więcej ćwiczyć, być aktywnym a może cierpisz na jakąś chorobę? W każdym bądź razie jeśli dałeś trójkę to masz co robić bo przecież nie chcesz być zdrowy na 3 tylko na 10, nieprawdaż? To samo dotyczy pozostałych obszarów. Nie chcesz mieć relacji ze swoim partnerem na 2 lub 4. Chcesz mieć na 10.

Każdy obszar to pole do pracy, rozwijania i pracowania nad nim. Sukces odniesiesz wtedy, jeśli zbilansujesz swój heksagon szczęścia i zbliżysz się w każdym z obszarów do 10. Wówczas będziesz mógł powiedzieć, że jesteś szczęśliwy a w zasadzie poczujesz to.

Każdy z obszarów heksagonu jest ważny i nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, który z nich jest ważniejszy chociaż przyznać muszę, że czuję wewnętrznie iż jest to duchowość. Kiedyś przeczytałem takie zdanie dotyczące duchowości, że jeśli nie masz jej ogarniętej w życiu to nic inne się nie liczy. Sam oceń.

Pamiętaj, że jeśli masz do mnie jakieś pytania to możesz skontaktować się ze mną najłatwiej przez messengera na FB.

One thought on “Heksagon szczęścia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Polecane

Skąd wziąć motywację?
Rozwój osobisty

Skąd wziąć motywację?

To zdanie poniżej chyba wszystkim jest dobrze znane? Założę się, że choć raz w życiu wyszło z Twoich ust. Jak sprawić aby robić rzeczy, na których nam zależy? Skąd się bierze motywacja? Jak to jest, że inni mogą zrobić wspaniałe rzeczy a jeszcze inni mają problem rano wstać z łóżka? No i skąd wziąć motywację? […]

Czytaj więcej
Dlaczego w życiu warto skoncentrować się na zasadach?
Rozwój osobisty

Dlaczego w życiu warto skoncentrować się na zasadach?

Wszyscy w życiu na czymś się koncentrujemy. Czasami nawet tego nie wiemy. Najczęściej jest to rodzina lub pieniądze. Ale czy takie podejście ma sens? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie poniżej i rozważyć dlaczego w życiu warto skoncentrować się na zasadach. Decyzje Codziennie podejmujemy mnóstwo decyzji. Gdzieś wyczytałem, że jest to ok. 35.000 decyzji w ciągu […]

Czytaj więcej
Dlaczego nie powinieneś wstawać wczas rano?
Rozwój osobisty

Dlaczego nie powinieneś wstawać wczas rano?

Sporo mówi się o tym, że jeśli chcesz odnieść sukces musisz wstawać wczas rano bo tak robią Ci, którzy sukces odnieśli. Jest też wiele inicjatyw w Internecie, które zachęcają do takiej aktywności. Czy oby na pewno jest to prawda? A co gdybym Ci powiedział, że jesteś lub nie jesteś uwarunkowany genetycznie do tego aby wstawać […]

Czytaj więcej