Rozwój osobisty

Dlaczego relacja ze samym sobą jest taka ważna?

2 czerwca 2019
Dlaczego relacja ze samym sobą jest taka ważna?

Wiele rozwojowców mówi o tym aby budować relację z innymi. Ale co z relacją ze samym sobą? Dlaczego relacja ze samym sobą jest taka ważna?

Mamy czerwiec więc na Kuźni Liderów zaczynamy nowy temat. Temat relacji.

Relacje to jeden z obszarów koła życia. O kole życia znajdziesz więcej info tutaj. Są niezwykle istotne w naszym życiu. W zasadzie to są dwa takie obszary, które są dla nas szczególnie ważne i przynoszą nam niezwykłą satysfakcje. To:

  • samorealizacja
  • rozwój osobisty

Naturalnym jest, że chcemy być uznani przez innych. Chcemy budować dobre i trwałe relacje.

Jakość naszego życia zależy od jakości naszych relacji.

Wyróżnić można 4 rodzaje relacji w naszym życiu. Porównam je do samochodu i jego kół. Samochód to nasze życie. Zabierze nas w podróż pod warunkiem, że jego koła będą sprawne i napompowane. W przeciwny wypadku nigdzie nie zajedziemy. Co symbolizuje każde z kół?

  • Pierwsze koło – relacje ze samym sobą
  • Drugie koło – relacje z rodziną
  • Trzecie koło – relacje w pracy
  • Czwarte koło – relacje ze społeczeństwem.

Sądzę, że pierwsza relacja czyli ze samym sobą to jedna z najtrudniejszych relacji. Pomyśl! Jak masz budować trwałe i piękne relacje skoro nie umiesz zbudować takiej relacji z samym sobą? Jak masz dawać miłość nie mając jej w sobie?

Relacja z samym sobą wymaga od nas ciągłej uwagi, starania się, korygowania błędnych postaw, zmiany przyzwyczajeń, ciągłego uczenia się i dostosowywania do wciąż zmieniających się warunków zewnętrznych i wewnętrznych. Wymaga świadomości a rozwój świadomości bez rozwoju osobistego nie działa.

Jesteś wyjątkowy. Przebywasz ze sobą częściej niż jakakolwiek osoba z Twojego otoczenia. Przebywasz ze sobą częściej niż z jakąkolwiek osobą z Twojego otoczenia. Jesteś ze sobą od urodzenia i będziesz do końca swoich dni. Nie warto walczyć ze sobą. Zasługujesz na miłość. Jesteś swoim najlepszym przyjacielem.


Więcej nt. relacji znajdziesz na mojej grupie na Facebooku.

Podziel się...

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.