Dlaczego relacja ze samym sobą jest taka ważna?

Dlaczego relacja ze samym sobą jest taka ważna?

Wiele rozwojowców mówi o tym aby budować relację z innymi. Ale co z relacją ze samym sobą? Dlaczego relacja ze samym sobą jest taka ważna?

Mamy czerwiec więc na Kuźni Liderów zaczynamy nowy temat. Temat relacji.

Relacje to jeden z obszarów koła życia. O kole życia znajdziesz więcej info tutaj. Są niezwykle istotne w naszym życiu. W zasadzie to są dwa takie obszary, które są dla nas szczególnie ważne i przynoszą nam niezwykłą satysfakcje. To:

  • samorealizacja
  • rozwój osobisty

Naturalnym jest, że chcemy być uznani przez innych. Chcemy budować dobre i trwałe relacje.

Jakość naszego życia zależy od jakości naszych relacji.

Wyróżnić można 4 rodzaje relacji w naszym życiu. Porównam je do samochodu i jego kół. Samochód to nasze życie. Zabierze nas w podróż pod warunkiem, że jego koła będą sprawne i napompowane. W przeciwny wypadku nigdzie nie zajedziemy. Co symbolizuje każde z kół?

  • Pierwsze koło – relacje ze samym sobą
  • Drugie koło – relacje z rodziną
  • Trzecie koło – relacje w pracy
  • Czwarte koło – relacje ze społeczeństwem.

Sądzę, że pierwsza relacja czyli ze samym sobą to jedna z najtrudniejszych relacji. Pomyśl! Jak masz budować trwałe i piękne relacje skoro nie umiesz zbudować takiej relacji z samym sobą? Jak masz dawać miłość nie mając jej w sobie?

Relacja z samym sobą wymaga od nas ciągłej uwagi, starania się, korygowania błędnych postaw, zmiany przyzwyczajeń, ciągłego uczenia się i dostosowywania do wciąż zmieniających się warunków zewnętrznych i wewnętrznych. Wymaga świadomości a rozwój świadomości bez rozwoju osobistego nie działa.

Jesteś wyjątkowy. Przebywasz ze sobą częściej niż jakakolwiek osoba z Twojego otoczenia. Przebywasz ze sobą częściej niż z jakąkolwiek osobą z Twojego otoczenia. Jesteś ze sobą od urodzenia i będziesz do końca swoich dni. Nie warto walczyć ze sobą. Zasługujesz na miłość. Jesteś swoim najlepszym przyjacielem.


Więcej nt. relacji znajdziesz na mojej grupie na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Polecane

Skąd wziąć motywację?
Rozwój osobisty

Skąd wziąć motywację?

To zdanie poniżej chyba wszystkim jest dobrze znane? Założę się, że choć raz w życiu wyszło z Twoich ust. Jak sprawić aby robić rzeczy, na których nam zależy? Skąd się bierze motywacja? Jak to jest, że inni mogą zrobić wspaniałe rzeczy a jeszcze inni mają problem rano wstać z łóżka? No i skąd wziąć motywację? […]

Czytaj więcej
Dlaczego w życiu warto skoncentrować się na zasadach?
Rozwój osobisty

Dlaczego w życiu warto skoncentrować się na zasadach?

Wszyscy w życiu na czymś się koncentrujemy. Czasami nawet tego nie wiemy. Najczęściej jest to rodzina lub pieniądze. Ale czy takie podejście ma sens? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie poniżej i rozważyć dlaczego w życiu warto skoncentrować się na zasadach. Decyzje Codziennie podejmujemy mnóstwo decyzji. Gdzieś wyczytałem, że jest to ok. 35.000 decyzji w ciągu […]

Czytaj więcej
Dlaczego nie powinieneś wstawać wczas rano?
Rozwój osobisty

Dlaczego nie powinieneś wstawać wczas rano?

Sporo mówi się o tym, że jeśli chcesz odnieść sukces musisz wstawać wczas rano bo tak robią Ci, którzy sukces odnieśli. Jest też wiele inicjatyw w Internecie, które zachęcają do takiej aktywności. Czy oby na pewno jest to prawda? A co gdybym Ci powiedział, że jesteś lub nie jesteś uwarunkowany genetycznie do tego aby wstawać […]

Czytaj więcej