Rozwój osobisty

Afirmacje – jak skutecznie stosować?

24 lutego 2019

„Naszymi myślami tworzymy świat”

Buddha

O mocy afirmacji słyszał niemal każdy. Jeśli nie słyszałaś/eś to pozwól, że Ci przypomnę.

Afirmacje to krótkie zdania odnoszące się do naszych potrzeb i pragnień, których celem jest wprowadzenie do naszej podświadomości wartościowych wzorców. Częste ich powtarzanie np. rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem prowadzi do większej identyfikacji z nimi. Afirmacja zatem ma zmienić nasz sposób myślenia i zmienić nasze nastawienie.

Mawiam, że afirmacje mogą być skutecznie bezskuteczne. Dlaczego? Bo klepiesz w kółko i nic się nie dzieje. Pozwól, że dam Ci radę.

  • Afirmacje wymagają czasu
  • Wymagają przekonania i wiary
  • Wymagają praktykowania

Gdy byłem w listopadzie na SuccessSummit2 u Frazera Brooksa jednym z mówców był Kirit Pankhania. Super gość, który przypomniał mi, że wszystko jest ENERGIĄ!

Przeczytaj to uważnie:

ABY COKOLWIEK ZMIENIĆ W SWOIM ŻYCIU POTRZEBUJESZ ENERGII. ZATEM UTRZYMUJ SWOJĄ ENERGIĘ NA WYSOKIM POZIOMIE!

Więc gdy recytujesz afirmacje to nie mów ich po ciuchu i nie bełkocz pod nosem. Żwawo i odważnie!!!

Jedna z afirmacji Kirita to:

„Every day, everywhere I’m getting better, stronger, faster, healthier, happier” czyli – „Każdego dnia, wszędzie, staję się lepszy, mocniejszy, szybszy, zdrowszy, szczęśliwszy”.

Afirmacje mogą być jeszcze bardziej skuteczne stosując ten jeden trick. Czy słyszałaś/eś o aformacjach? O nich powiedziała mi znajoma @Jowita. Dzięki Jowita :-).

Aformacja to afirmacja z dołączonym słowem DLACZEGO. Taka afirmacja ma dużo większą moc bo od razu sobie odpowiadasz na pytanie dlaczego masz coś zrobić. To zupełnie inna energia. Spróbuj! Np.:

„Chcę być lepszym tatą”. Dlaczego? Bo kocham swojego syna i chcę być dla niego wzorem.

Nie uważasz, że brzmi to całkiem inaczej?

Zadanie na dzisiaj dla Ciebie:

Ułóż 5 zdań, 5 afirmacji, które będziesz powtarzał sobie codziennie.

Oto moje 5:

  1. Każdego dnia jestem konsekwentny w działaniu. Dlaczego? Bo przybliża mnie to do celu jaki chcę osiągnąć (przywołuję na myśl jeden z celów).
  2. Słucham swojej intuicji, swojego wewnętrznego kompasu. Dlaczego? Aby rozwijać umiejętność poprawnego wyboru, nie angażowania się w rzeczy, które nie są spójne z moimi wartościami (przywołuję na myśl jedną z moich wartości).
  3. Każdego dnia staję się lepszym tatą. Dlaczego? Bo kocham swojego syna i chcę być dla niego wzorem (przywołuję na myśl co mogę dla niego zrobić).
  4. Słucham ludzi co do mnie mówią. Dlaczego? Dzięki temu praktykuję uważność, potrzebną w procesie kreowania współczucia i empatii.
  5. Dbam o swoje zdrowie wybierając zdrowe jedzenie. Praktykuję aktywność fizyczną. Dbam o swój stan mentalny. Dlaczego? Bo chcę jak najdłużej zachować kondycję i być samodzielny, jak najdłużej robić rzeczy, które kocham.

Do dzieła! Więcej nt. rozwoju znajdziesz na Kuźni Liderów.


Photo by rawpixel on Unsplash

Podziel się...

You Might Also Like