Afirmacje – jak skutecznie stosować?

„Naszymi myślami tworzymy świat”

Buddha

O mocy afirmacji słyszał niemal każdy. Jeśli nie słyszałaś/eś to pozwól, że Ci przypomnę.

Afirmacje to krótkie zdania odnoszące się do naszych potrzeb i pragnień, których celem jest wprowadzenie do naszej podświadomości wartościowych wzorców. Częste ich powtarzanie np. rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem prowadzi do większej identyfikacji z nimi. Afirmacja zatem ma zmienić nasz sposób myślenia i zmienić nasze nastawienie.

Mawiam, że afirmacje mogą być skutecznie bezskuteczne. Dlaczego? Bo klepiesz w kółko i nic się nie dzieje. Pozwól, że dam Ci radę.

  • Afirmacje wymagają czasu
  • Wymagają przekonania i wiary
  • Wymagają praktykowania

Gdy byłem w listopadzie na SuccessSummit2 u Frazera Brooksa jednym z mówców był Kirit Pankhania. Super gość, który przypomniał mi, że wszystko jest ENERGIĄ!

Przeczytaj to uważnie:

ABY COKOLWIEK ZMIENIĆ W SWOIM ŻYCIU POTRZEBUJESZ ENERGII. ZATEM UTRZYMUJ SWOJĄ ENERGIĘ NA WYSOKIM POZIOMIE!

Więc gdy recytujesz afirmacje to nie mów ich po ciuchu i nie bełkocz pod nosem. Żwawo i odważnie!!!

Jedna z afirmacji Kirita to:

„Every day, everywhere I’m getting better, stronger, faster, healthier, happier” czyli – „Każdego dnia, wszędzie, staję się lepszy, mocniejszy, szybszy, zdrowszy, szczęśliwszy”.

Afirmacje mogą być jeszcze bardziej skuteczne stosując ten jeden trick. Czy słyszałaś/eś o aformacjach? O nich powiedziała mi znajoma @Jowita. Dzięki Jowita :-).

Aformacja to afirmacja z dołączonym słowem DLACZEGO. Taka afirmacja ma dużo większą moc bo od razu sobie odpowiadasz na pytanie dlaczego masz coś zrobić. To zupełnie inna energia. Spróbuj! Np.:

„Chcę być lepszym tatą”. Dlaczego? Bo kocham swojego syna i chcę być dla niego wzorem.

Nie uważasz, że brzmi to całkiem inaczej?

Zadanie na dzisiaj dla Ciebie:

Ułóż 5 zdań, 5 afirmacji, które będziesz powtarzał sobie codziennie.

Oto moje 5:

  1. Każdego dnia jestem konsekwentny w działaniu. Dlaczego? Bo przybliża mnie to do celu jaki chcę osiągnąć (przywołuję na myśl jeden z celów).
  2. Słucham swojej intuicji, swojego wewnętrznego kompasu. Dlaczego? Aby rozwijać umiejętność poprawnego wyboru, nie angażowania się w rzeczy, które nie są spójne z moimi wartościami (przywołuję na myśl jedną z moich wartości).
  3. Każdego dnia staję się lepszym tatą. Dlaczego? Bo kocham swojego syna i chcę być dla niego wzorem (przywołuję na myśl co mogę dla niego zrobić).
  4. Słucham ludzi co do mnie mówią. Dlaczego? Dzięki temu praktykuję uważność, potrzebną w procesie kreowania współczucia i empatii.
  5. Dbam o swoje zdrowie wybierając zdrowe jedzenie. Praktykuję aktywność fizyczną. Dbam o swój stan mentalny. Dlaczego? Bo chcę jak najdłużej zachować kondycję i być samodzielny, jak najdłużej robić rzeczy, które kocham.

Do dzieła! Więcej nt. rozwoju znajdziesz na Kuźni Liderów.


Photo by rawpixel on Unsplash

Polecane

Skąd wziąć motywację?
Rozwój osobisty

Skąd wziąć motywację?

To zdanie poniżej chyba wszystkim jest dobrze znane? Założę się, że choć raz w życiu wyszło z Twoich ust. Jak sprawić aby robić rzeczy, na których nam zależy? Skąd się bierze motywacja? Jak to jest, że inni mogą zrobić wspaniałe rzeczy a jeszcze inni mają problem rano wstać z łóżka? No i skąd wziąć motywację? […]

Czytaj więcej
Dlaczego w życiu warto skoncentrować się na zasadach?
Rozwój osobisty

Dlaczego w życiu warto skoncentrować się na zasadach?

Wszyscy w życiu na czymś się koncentrujemy. Czasami nawet tego nie wiemy. Najczęściej jest to rodzina lub pieniądze. Ale czy takie podejście ma sens? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie poniżej i rozważyć dlaczego w życiu warto skoncentrować się na zasadach. Decyzje Codziennie podejmujemy mnóstwo decyzji. Gdzieś wyczytałem, że jest to ok. 35.000 decyzji w ciągu […]

Czytaj więcej
Dlaczego nie powinieneś wstawać wczas rano?
Rozwój osobisty

Dlaczego nie powinieneś wstawać wczas rano?

Sporo mówi się o tym, że jeśli chcesz odnieść sukces musisz wstawać wczas rano bo tak robią Ci, którzy sukces odnieśli. Jest też wiele inicjatyw w Internecie, które zachęcają do takiej aktywności. Czy oby na pewno jest to prawda? A co gdybym Ci powiedział, że jesteś lub nie jesteś uwarunkowany genetycznie do tego aby wstawać […]

Czytaj więcej