Zasada 3S w MLM
Podziel się...

Zasada 3S w MLM

Ta prosta zasada pokazuje jak prosty jest MLM. Problem polega na tym, że to MY go komplikujemy. Dlaczego? Bo gdy nam nie idzie często szukamy przyczyny na zewnątrz. Zastanawiamy się co jest nie tak szukając co może być powodem naszych niepowodzeń.

Inną przyczyną naszych rozterek w biznesie może być również to, że jest on zbytnio skomplikowany, tzn. system/y, którym mamy się posługiwać, który został nam dany z góry czyli od uplinu jest zbytnio zawiły. Kompletnie tracimy głowę i zaczynamy robić rzeczy po swojemu co kończy się katastrofą.

Kolejna przyczyna niepowodzenia to brak wsparcia. Przeżyłem to osobiście w projekcie, gdzie przez 8 miesięcy zupełnie nikt się nie interesował tym aby zrobić webinar, nagrać prezentację czy choćby pokazać nam jak zapraszać na rozmowy trójstronne. I faktem jest to, że de facto nie potrzebujesz uplinu aby odnieść sukces ale musisz mieć dużo samozaparcia, wiary w siebie, firmę i produkt aby nacierać do przodu.

Tym czasem MLM ma być prosty i zrozumiałem to dopiero w projekcie, którym jestem. To moja sponsorka pokazała mi, że to co mam robić jest czymś co umiem robić ale nie korzystam z tego bo szukam jakiegoś złotego pyłu, który nagle sprawi, że wszystko zacznie mi wychodzić. To tak jakbyś chciał biec z zawiązanymi nogami.

Ptaki urodzone w klatce myślą, że latanie to choroba.

Alejandro Jodorowsky

Dlaczego MLM ma być prosty?

MLM musi być prosty bo ludzie często pracują na etatach i borykają się z brakiem czasu. Brak czasu to główny problem przeciętnego Kowalskiego, zdefiniowanego jako osoba pracująca min. 8h na etacie, spłacająca kredyt na dom i posiadająca rodzinę do wykarmienia. Aby taki przeciętny Kowalski jak ja zainteresował się MLM muszę dostrzec jego prostotę w działaniu bo nie mogę sobie pozwolić na utratę etatu. Dlatego 1h dziennie, jestem w stanie poświęcić na działanie, na bycie aktywnym.

Czy 1h dziennie wystarczy?

Oczywiście, że tak pod warunkiem, że wiesz co i jak masz robić. Bo jeśli nie wiesz to będziesz robić wszystko co nie potrzebne. Potem nadejdzie frustracja i szukanie winnych. Mój system opiera się na 1h dziennie bycia aktywnym. To tzw. POWER HOUR. Masz określone zadania do wykonania, które są produktywne. Drabina sukcesu oparta jest zawsze o działanie a nie o wiedzę, którą pochłaniasz każdego dnia tonami.

Zasada 3S w MLM

SIMPLE czyli prostota

W zasadzie o tym napisałem już wyżej. Co to znaczy pracować prosto? To znaczy pracować tak aby w ciągu 1h mieć określone i namacalne efekty.

SYSTEM czyli system/y

Aby działać prosto musisz mieć system a w zasadzie systemy. Na system składają się narzędzia, które wykorzystujesz w procesie prospektingu. I tak krótkie wideo jako narzędzie będzie inaczej wykorzystywane tzn. w innym systemie aniżeli zaproszenie na webinar. Oba musisz znać bo to zależy od Twojego prospekta i tego co kto lubi. O systemie już pisałem tutaj.

SUPPORT czyli wsparcie

Wsparcie jest ważne i przyda się do rozmowy trójstronnej. Rozmowa trójstronna to narzędzie działające w obszarze kolejnego systemu.

Podsumowanie

Kiedy znasz regułę 3S, pokazujesz ją i uczysz swój downline wszystko się zmienia. Nagle widzisz efekty nie tylko swoje ale i swojego zespołu. Nie komplikuj MLM i swojej aktywności. Pamiętaj o regule 3S.

Tę i wiele innych ciekawostek znajdziesz w Kuźni Liderów, grupie na FB gdzie poruszam tego typu kwestie.

Podziel się...