Sposób na tani biznes

Czy istnieje sposób na tani biznes?

Jeśli chcesz prowadzić własny biznes🏆 to możliwe, że MLM jest rozwiązaniem dla Ciebie. To najtańsza opcja dostępna na rynku.

MLM to rodzaj osobistej franczyzy. Jedyna inwestycja na start to kwota pakietu i zakup produktów w późniejszym czasie. Produktów, które z reguły i tak byś zużywał. Dwa najczęściej eksplorowane obszary MLM to suplementy i kosmetyki. Dlaczego? Bo to to dwie najlepiej prosperujące branże. Produkty są codziennego użytku i zużywalne.

Zastanów się jakie masz opcje oprócz MLM?
1. 👉Możesz założyć własną firmę
2. 👉Możesz być franczyzobiorcą
3. 👉Możesz być inwestorem

Każda z powyższych opcji wiąże się z tym, że potrzebujesz gotówki… lub kredytu. I nie mówimy tu o drobnych. Często potrzebujesz na ten cel kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. W MLM możesz wystartować nawet od 0 zł choć osobiście nie polecam tej metody.

Własna firma wiąże się z dobrym biznes planem, może wynajęciem biura, pomysłem na produkt i jego sprzedaż, pracownikami, czasami magazynem a to wszystko zależy od tego co chcesz sprzedawać lub produkować. Weź pod uwagę, że musisz opłacać składki ZUS niezależnie od tego czy masz profity czy nie.

Franczyza jest łatwiejsza o ile masz pieniądze bo franczyzodawca nie sprzeda Ci pomysłu i całego know-how za free. To kosztuje. Sieć McDonald jest dobrym przykładem franczyzy i na pewno za drobne nie sprzeda Ci pomysłu jak sprzedawać hamburgery.

Możesz zostać także inwestorem ale i tu nie obejdzie się bez kapitału. Inwestować możesz na giełdzie lub w nieruchomości a jak z pewnością wiesz to nie są proste rzeczy. Wymagają specjalistycznej wiedzy.

Z MLM jest trochę inaczej. Jak wyżej wspomniałem jest to rodzaj franczyzy ale ja to nazywam odwróconą franczyzą. Dlaczego? Bo dostajesz wszystko za darmo od firmy a Twoim zadaniem jest zrobić ten biznes. I tu kryje się największa pułapka MLM. Trzeba rozwijać w sobie żyłkę przedsiębiorcy, samodyscypliny i konsekwencji w działaniu. Bardzo często tej wiedzy nie posiadamy i wydaje nam się, że to będzie takie łatwe a nie jest.

Co otrzymujesz wchodząc do określonego projektu lub co powinieneś otrzymać?
1. 👉Unikalny produkt
2. 👉Wsparcie sponsora
3. 👉Szkolenia
4. 👉Materiały, które wykorzystasz w swojej pracy, czyli narzędzia.

Jeśli czegoś z listy brakuje to tak jak by brakowało ogniwa w łańcuchu. ⛓

Całkiem możliwe również, że MLM nie jest dla Ciebie i lepszym rozwiązaniem będzie etat. Sam w sobie nie jest zły jeśli jesteś zadowolony z tego co robisz. W końcu nie każdy będzie przedsiębiorcą.

Jeśli interesuje Cię temat networku i MLM to zapraszam Cię do Kuźni Liderów, gdzie tworzę przestrzeń dla początkujących. Bez reklamowania projektów, firm czy produktów. Samo mięcho :).

Kuźnia Liderów – Twoje miejsce w sieci

Jeśli uważasz ten artykuł za ciekawy podziel się nim z przyjaciółmi: