Sposób na tani biznes
Podziel się...

Czy istnieje sposób na tani biznes?

Jeśli chcesz prowadzić własny biznes? to możliwe, że MLM jest rozwiązaniem dla Ciebie. To najtańsza opcja dostępna na rynku.

MLM to rodzaj osobistej franczyzy. Jedyna inwestycja na start to kwota pakietu i zakup produktów w późniejszym czasie. Produktów, które z reguły i tak byś zużywał. Dwa najczęściej eksplorowane obszary MLM to suplementy i kosmetyki. Dlaczego? Bo to to dwie najlepiej prosperujące branże. Produkty są codziennego użytku i zużywalne.

Zastanów się jakie masz opcje oprócz MLM?
1. ?Możesz założyć własną firmę
2. ?Możesz być franczyzobiorcą
3. ?Możesz być inwestorem

Każda z powyższych opcji wiąże się z tym, że potrzebujesz gotówki… lub kredytu. I nie mówimy tu o drobnych. Często potrzebujesz na ten cel kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. W MLM możesz wystartować nawet od 0 zł choć osobiście nie polecam tej metody.

Własna firma wiąże się z dobrym biznes planem, może wynajęciem biura, pomysłem na produkt i jego sprzedaż, pracownikami, czasami magazynem a to wszystko zależy od tego co chcesz sprzedawać lub produkować. Weź pod uwagę, że musisz opłacać składki ZUS niezależnie od tego czy masz profity czy nie.

Franczyza jest łatwiejsza o ile masz pieniądze bo franczyzodawca nie sprzeda Ci pomysłu i całego know-how za free. To kosztuje. Sieć McDonald jest dobrym przykładem franczyzy i na pewno za drobne nie sprzeda Ci pomysłu jak sprzedawać hamburgery.

Możesz zostać także inwestorem ale i tu nie obejdzie się bez kapitału. Inwestować możesz na giełdzie lub w nieruchomości a jak z pewnością wiesz to nie są proste rzeczy. Wymagają specjalistycznej wiedzy.

Z MLM jest trochę inaczej. Jak wyżej wspomniałem jest to rodzaj franczyzy ale ja to nazywam odwróconą franczyzą. Dlaczego? Bo dostajesz wszystko za darmo od firmy a Twoim zadaniem jest zrobić ten biznes. I tu kryje się największa pułapka MLM. Trzeba rozwijać w sobie żyłkę przedsiębiorcy, samodyscypliny i konsekwencji w działaniu. Bardzo często tej wiedzy nie posiadamy i wydaje nam się, że to będzie takie łatwe a nie jest.

Co otrzymujesz wchodząc do określonego projektu lub co powinieneś otrzymać?
1. ?Unikalny produkt
2. ?Wsparcie sponsora
3. ?Szkolenia
4. ?Materiały, które wykorzystasz w swojej pracy, czyli narzędzia.

Jeśli czegoś z listy brakuje to tak jak by brakowało ogniwa w łańcuchu. ⛓

Całkiem możliwe również, że MLM nie jest dla Ciebie i lepszym rozwiązaniem będzie etat. Sam w sobie nie jest zły jeśli jesteś zadowolony z tego co robisz. W końcu nie każdy będzie przedsiębiorcą.

Jeśli interesuje Cię temat networku i MLM to zapraszam Cię do Kuźni Liderów, gdzie tworzę przestrzeń dla początkujących. Bez reklamowania projektów, firm czy produktów. Samo mięcho :).

Kuźnia Liderów – Twoje miejsce w sieci

Podziel się...