Jak szybko stracić kasę?
Podziel się...

Internet kwitnie ostatnimi czasy w kwestii możliwości zarobkowych. Można zarobić pieniądze pracując online ale można też je stracić. Jak szybko stracić kasę?

HYIP

W tym artykule skupię się wyłącznie na negatywnej stronie Internetu a konkretnie na HYIPach. Stwierdziłem, że muszę poruszyć ten temat bo jest to plaga grup typu „zarabianie online„. Na Facebooku jest wiele profili ludzi, którzy się chwalą jak pomagają innym zarabiać online. I fajnie ale większość z nich nie ma pojęcia co poleca. Liczą się tylko procenty i cyfry.

HYIP to z angielskiego High Yield Investment Program czyli Program Inwestycji Wysokiego Ryzyka. Są to projekty oparte o schemat Ponziego, czyli typowe piramidy finansowe, które bazują na wkładach uczestników, i które zawijają się po paru miesiącach. Programy tego typu to również forma cyberprzestępczości.

Właściciele takich projektów są nieznani. Co prawda liderzy, którzy kryją się pod fałszywymi nazwiskami podają do opinii publicznej kto stoi za projektem ale prawda jest taka, że nikt właścicieli nie widział. Ponadto posługują się fałszywymi kontami w social media. Firma nie ma realnej siedziby. Podaje adres zarejestrowania firmy jednak mało kto zadaje sobie trud sprawdzenia czy faktycznie firma pod tym konkretnym adresem się mieści. Co więcej tzw. „White papers” również są sfałszowane.

Klienci nabici w butelkę

Projekty tego typu działają zazwyczaj kilka miesięcy. Uczestnicy projektu ochoczo polecają program i kuszą wysokimi zarobkami. Jakimi? Nawet 3% dziennie! Istne szaleństwo. Podniecają się tym, że wpłacili 10$ i po tygodniu przelali z powrotem na swoje konto 20$. Ich czujność zostaje uśpiona, poziom zaufania wzrasta i łudzą się dużymi zyskami w krótkim okresie czasu. Do tego rekomendują projekt innym osobom bo też mają z tego zysk. Spirala zaczyna się kręcić, konto rośnie – przynajmniej wirtualnie, a żeby zarobić jeszcze więcej dopłacają swoje pieniądze. Są i tacy, którzy biorą pożyczki aby w krótkim czasie szybko się odkuć.

Skąd mam wiedzieć, że to oszustwo?

Internet to fajna perspektywa na zarobienie pieniędzy. Są i tacy, co z tej formy zarabiania żyją. Osobiście uważam, że:

Obecne czasy dają nam takie możliwości, że nasi rodzice nawet o czymś takim nie marzyli.

Dlaczego by nie wykorzystać potencjału Internetu? Ale rób to z głową. Wydaje się naturalnym aby projekt, do którego chcesz przystąpić sprawdzić. Najlepiej osobiście aczkolwiek często nie jest to możliwe. Kto poleci do Barbados, Belize czy choćby do Hongkongu? Zatem, jeśli nie umiesz sprawdzić projektu to pytaj innych. Zrób wywiad i proś o wszelkie dokumenty, wskazówki itp. Jeśli coś wydaje się podejrzane – NIE WCHODŹ.

Projekty tego typu charakteryzują się pewnymi cechami wspólnymi:

  • Są zarejestrowane w egzotycznych państwach jak wyżej wymienione.
  • Dokumenty założycielskie jakimi się posługują liderzy są sfałszowane, często pięknie podpite pieczątki, wydrukowane podpisy.
  • Nikt nie zna właściciela projektu, nikt go nigdy nie widział.
  • Liderzy nie pokazują się publicznie, są dostępni wyłącznie na whatsupie lub messengerze.
  • Brak wizji firmy i długoterminowych celów.
  • Słaby kontakt z supportem o ile w ogóle jest.
  • Projekt oferuje wysokie zarobki, nawet rzędu 3% dziennie.

Co mnie boli?

Wiesz co mnie wkurza najbardziej? Fakt, że sporo ludzi wie co poleca i robią to z premedytacją. Ma świadomość, że to projekt na następne 2 miesiące a mimo to wciąga do niego osoby nieświadome tego faktu i nic im nie mówi. Obiecują góry i siedzą cicho bo liczą się tylko oni. Przykre ale prawdziwe.

Kończąc ten temat dodam, że programy tego typu robią się coraz bardziej wyrafinowane. Oszuści dwoją się i troją aby zrobić wszystko w kwestii udowodnienia legalności projektu. Jeden z ostatnich większych projektów tego typu poszedł o krok dalej i zorganizował międzynarodowy event. Przykro było na to patrzeć.

Zatem – TAK! Internet daje fajne możliwości i wystarczy mieć tylko Smartfona aby zarabiać pieniądze. Jeśli jednak chcesz zacząć zarabiać a nie wiesz jak się do tego zabrać to lepiej poszukaj osoby, która Ci w tym pomoże. I bądź czujny, nie ufaj wszystkim napotkanym w sieci ludziom bo naciągaczy nie brakuje.


Zobacz także: Sposób na tani biznes.

Podziel się...