Cztery wiary

Cztery wiary

Jak już wspominałem w poście dotyczącym samego networku rozwój osobisty to podstawa w MLM. Twój sukces zależy od rozwoju osobistego. W ramach tego rozwoju powinieneś rozwijać tzw. cztery wiary. Są one filarami, na których oparta jest Twoja pewność siebie. To taki fundament a jak wiadomo fundament musi być solidny. Gdy rozwijasz cztery wiary sprawiasz, że Twoje poczucie bezpieczeństwa w projekcie wzrasta. Co to za wiary?

  1. Wiara w model biznesowy MLM.
  2. Wiara w produkt.
  3. Wiara w firmę.
  4. Wiara w siebie.

Wiara w model biznesowy MLM

Czy jesteś pewien, że ten model jest dla Ciebie? Co o nim wiesz? A może słyszałeś, że to piramida finansowa i twierdzisz, że to oszustwo? Z takim nastawieniem oczywiście nie rozpoczynaj żadnego projektu. Są to obiekcje, które należy rozbijać ale one mogą być rozwiane wyłącznie wtedy, gdy jesteś otwarty na nowe możliwości.

O tym, że ten model biznesowy jest lepszy przeczytasz w książce Eric Worre – Bądź PRO od strony 15. Eric podaje rzeczowe argumenty pod którymi mogę się tylko podpisać.

Osobiście jestem przekonany, że to najlepszy model biznesowy jaki znam. Pracowałem na etacie 15 lat, od 2008 roku prowadzę swoją firmę i mam porównanie .

MLM to model, w którym dostajesz pakiet all-in-one. Nie martwisz się o produkt. Również plan wynagrodzeń jest już dołączony do pakietu. Twoim zadaniem jest wyłącznie zbudowanie sieci dystrybucji. Aby to uczynić musisz nabyć pewne umiejętności i zdecydować czy będziesz działał offline czy online na choćby takiej popularnej platformie jak Facebook.

 

Wiara w produkt

To ważne z jakim będziesz pracować produktem. Musisz w niego wierzyć i być przekonanym, że ma wszystkie właściwości o jakich zapewnia firma. Jak to sprawdzić? Najlepiej na sobie. Ponadto aby być autentycznym musisz używać produktów inaczej osoby, z którymi rozmawiasz szybką zwąchają, że kręcisz. Produkt musi być codziennego użytku i zużywalny najlepiej w skali miesiąca. To zapewni rotację i stały kontakt z produktem.

 

Wiara w firmę

To kolejny niezwykle istotny element całej układanki w MLM. Warto przyjrzeć się firmie, z którą chcemy współpracować bliżej. Dlaczego? Czy wolałbyś mieć świadomość, że właściciele firmy są prawdziwie zaangażowani w życie firmy? Ja tak! Jaka im przyświecała misja gdy zakładali swoją firmę? Czy ich pobudki są czysto ekonomiczne czy może chcą efektywnie wpływać na ludzkie istnienia i pomagać im zmieniać swoje życie na lepsze? Czy produkty, które firma sprzedaje są warte swojej ceny? Jaka jest ich historia? Te pytania powinny Cię interesować bo pamiętaj, że ryba psuje się od głowy.

 

Wiara w samego siebie

Henry Ford powiedział: „Niezależnie od tego czy dasz radę czy nie dasz rady w obu przypadkach masz rację„. Aby odnieść sukces musisz stale nad sobą pracować. Nie ma innej drogi. „Rzadko się zdarza aby sukces przewyższał Twój rozwój osobisty” – Jim Rohn. Cóż mam dodać? Jeśli brakuje Ci wiary w siebie niezależnie od dziedziny, w której się poruszasz sukces nie będzie prosty do osiągnięcia. Dobra wiadomość jest taka, że tego można się nauczyć. Rozwój nie jest zarezerwowany dla garstki ludzi ale to od Ciebie zależy czy będziesz chcieć się zmienić. Pamiętaj! Jeśli nic nie zmienisz nic się nie zmieni. „Tylko szaleniec może oczekiwać zmiany nic nie zmieniając” – Albert Einstein.

 

Jak widzisz masz wpływ na to co się dzieje wokół Ciebie ale każdą zmianę należy zacząć od siebie. Potraktuj cztery wiary jak mapę. Jeśli czujesz, że zaczynasz wątpić pomyśl o każdej z wiar i zidentyfikuj wiarę, która u Ciebie szwankuje. Jeśli to zrobisz będziesz wiedzieć nad czym pracować aby wrócić na właściwy tor.

O czterech wiarach możesz posłuchać mój Live w Kuźni Liderów pod tym linkiem.

Jeśli uważasz ten artykuł za ciekawy podziel się nim z przyjaciółmi: