Co to jest marketing sieciowy?
Podziel się...

Co to jest Marketing Sieciowy?

Często spotykam się z tym pytaniem co to jest marketing sieciowy. Albo – a co to jest ten MLM? Zawsze odpowiadam w ten sposób:

MLM to gotowy model biznesowy, z gotowym produktem oraz planem wynagrodzeń z ryzykiem zminimalizowanym do minimum oraz bardzo niskim kosztem inwestycyjnym, który pozwala w dłuższym okresie czasu (średnio ok. 3-5 lat) wypracować sobie dochód pasywny.

MLM zatem jest podobny do prowadzenia własnej firmy jednak ma dwie znaczne przewagi:

 1. Minimalne ryzyko biznesowe
 2. Zminimalizowane koszty inwestycyjne

Dlaczego network?

Gdy zakładasz swoją firmę musisz ponieść spore koszty z tytułu opłat wynajmu lokalu, utrzymania magazynu czy pracowników. Już samo obciążenia składkami ZUS są znaczne dla większości nowych przedsiębiorców. Nie oznacza to, że w MLM nie musisz płacić podatków czy choćby ZUSu. Ten czas nadejdzie jednak w międzyczasie możesz zbudować sobie stabilny dochód a pieniądze gromadzić w wirtualnym portfelu, który udostępnia Ci firma, z którą współpracujesz. O ile taka opcja jest dostępna.

MLM to nie sprzedaż

Weź również pod uwagę, że nie musisz martwić się o produkt i to skąd go weźmiesz. Firma dostarczy Ci go a Ty wcale nie musisz go sprzedawać. Masz go zużyć na własne potrzeby oraz zaprosić do biznesu osoby, z którymi chciałbyś współpracować. W MLMie wcale nie chodzi o to aby budować sieć handlowców. To nie ten typ pracy. Można to robić jednak ja na tym się nie skupiam. Dlaczego? Gdy drzewo rośnie zapuszcza swoje korzenie w głąb ziemi. Musi stabilnie osadzić się, aby nie zostało wyrwane z ziemi przez wiatr. Korzenie zatem nie rozrastają się wszerz bo to nie dało by drzewu stabilności. Tak samo jest w MLM. Budowanie sieci handlowców przypomina zapuszczanie korzeni w szerz a nie w głąb. Ponadto, czy wolałbyś nauczyć duplikacji 5 odpowiedzialnych osób i one musiałby by powtórzyć to ze swoimi 5 osobami czy wolałbyś się skupić na 50 handlowcach?

Dochód rezydualny to kolejny aspekt MLM i kolejna duża przewaga nad prowadzeniem własnej firmy. Jak możesz zauważyć nie wspominam tu w ogóle o etacie. Jest to celowe bo nie ma tu czego porównywać. To jak porównywanie wozu z konnym zaprzęgiem do nowoczesnego samochodu. Dzięki stabilizacji i pomocy ludziom z czasem wypracujesz dochód pasywny. Co on oznacza? Niezależnie czy wkładasz w swój biznes czas i energię czy nie, dochód pojawia się na Twoim koncie.

Inne zalety MLM to:

 • świetne produkty
 • nieograniczony dochód
 • niesamowici ludzie, którzy przeszli transformacje
 • wolność w zarządzaniu czasem
 • zajmowanie się czymś znaczącym
 • ROZWÓJ OSOBISTY
 • międzynarodowość
 • osiąganie ważnych celów
 • poznawanie nowych ludzi
 • pomoc innym
 • dobra zabawa

Zauważ, że słowa ROZWÓJ OSOBISTY napisałem dużymi literami. Jest to ważny aspekt MLM. Bez rozwoju osobistego w MLM nie ma biznesu. W zasadzie Twój sukces w MLM jest odbiciem Twojego rozwoju osobistego jak to powiedział Jim Rohn z czym ja osobiście się zgadzam i czego sam doświadczam.

Jeśli chcesz pogadać ze mną nt. MLM i ewentualnej współpracy zapraszam Cię do kontaktu.

Zapraszam Cię również do Kuźni Liderów, grupy na FB, którą prowadzę z zakresu marketingu sieciowego.

Życzę Ci wspaniałego dnia!

Podziel się...